اتوبار رازی

 

 

 

 

چگونه اثاث کشی کنیم       

 

 

موردی که بیشتر مستاجرها با آن سروکار دارند و مجبور هستند حداقل سالی یکبار جابجا شوند. مشکلات زیادی در اثاث کشی ها بوجود می آید که می توان با استفاده از مطالب زیر آنها را مدیریت کرد.

1- ابتدا لیستی از کارهایی که باید انجام گیرد ، با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جابجا شوند را ، بر روی کاغذ یادداشت کرده ، سپس مرحله بسته بندی را آغاز کنید.

2- پیش از اسباب کشی ، به محل جدید بروید ، آنجا را تمیز کنید و قبل از ورود اثاث، جای وسایل و لوازم بزرگتر را تعیین کنید تا هنگام آوردن اثاث، هر وسیله در جای مشخص شده خود قرار گیرد، بدین شکل هم کار اثاث کشی سریعتر انجام می گیرد و هم از آشفتگی و خسارت به وسایل کاسته می شود.

3- از چند مرکز حمل بار برای جابجایی اسباب و اثاثیه قیمت بگیرید.

4- از کارگرانی که توانایی و مهارت حمل اثاث را دارند، استفاده کنید.

5- قبل از حمل بار، مبلغ پرداختی را با راننده و کارگران تمام کنید و به توافق برسید.

6- کالاها را درست بسته بندی کنید تا در حین اثاث کشی به آنها آسیب وارد نشود. لوازم صوتی و تصویری را در کارتن های خود قرار دهید.

7- با نظم کالاها را بسته بندی کنید و روی بسته ها، کالایی که درون آن قرار داده اید را بنویسید تا در حین باز کردن بسته ها و چیدن آنها، سر درگم نشوید.

8- روی بسته های شکستنی یا علامتی بگذارید و یا بنویسید شکستنی.

9- بسته هایی را که در آنها وسایل زیادی قرار داده اید و لازم ندارید ، باز نکنید و همانطور بسته بندی شده آن را در جائی قرار دهید ، زیرا با باز شدن لوازمی که به آنها احتیاجی ندارید هم باعث اشغال کردن فضای بیشتر خانه می شوند و هم اینکه مجبورید برای جابجایی بعدی ، دوباره آنها را جمع کنید.

10- از جعبه ها و کارتن های سبک و مقاوم برای قرار دادن کالاها درون آنها استفاده کنید تا در حین جابجایی ، وسایل از آنها خارج نشود و کالاها آسیب نبینند.

11- وسایل با ارزش مثل جواهرات و مدارک را خود شخصاً حمل کنید و داخل اسباب و اثاثیه قرار دهید زیرا احتمال گم شدن و یا ربوده شدن آنها وجود دارد.

12- لوازم ضروری را که در طول اسباب کشی و در روزهای جابجایی به آنها نیاز دارید را در دسترس قرار دهید ، مانند پوشاک ، خوراکی ها و لوازم بهداشتی و... 

 

مدیریت اتوباررازی امیدواراست با به کاربستن توصیه های فوق اسباب کشی آسان وموفقی داشته باشید واگر چنانچه در خانه جدید مستاجرهستید اسباب کشی بعدی را برای خانه مورد تملک خودتان انجام دهید .... انشا الله